Szolgáltatások

 

1. Gyermekterápia

A gyermekkori pszichés zavarok jellemzője, hogy mindig meghatározzák életkori jellemzők, sajátosságok. A gyermek, illetve serdülő megváltozott viselkedése, tünete minden esetben jelzés a környezet - a szülők vagy az iskola - felé, amely felhívhatja a figyelmet a tünet mögött meghúzódó egyéb problémákra. A pszichológiai foglalkozások során a szülőkkel együttműködve a gyermek tünete mögött rejlő "üzenet" felderítésén és kezelésén dolgozunk.

Többek között a következő nehézségek esetén fordulhatnak hozzám: nevelési problémák, szeparációs nehézségek, szobatisztasággal kapcsolatos kérdések, szorongásos zavarok, magatartási- és beilleszkedési problémák, veszteségek (haláleset, válás, költözés, iskolaváltás) feldolgozása, testvérféltékenység, óvoda-, illetve iskolafóbia, jelentős változás a gyermek szokásaiban, hangulatában, teljesítményromlás, kamaszkori krízis, identitásválság, önismereti munka.

A gyermekterápia folyamata:

Első interjú

A telefonos bejelentkezést követően a megbeszélt időpontban sor kerül az első interjúra. Az első interjú során a szülőkkel átbeszéljük a gyermekükkel kapcsolatos problémákat, nehézségeket, áttekintjük a gyermek élettörténetét, fejlődését, és a szülőkkel közösen megfogalmazzuk azt a közös célt, ami a terápiás munka "vezérfonala" lesz a továbbiakban, és meghatározzuk az ehhez szükséges lépéseket.  

Találkozás a gyermekkel/serdülővel 

A szülőinterjút követően kerül sor a gyermekkel való találkozásra. A bizalmi légkör kialakítása után nyílik lehetőség arra, hogy megismerjem a gyermeket beszélgetések, tesztek, rajzok, játékok segítségével.

Szülőkonzultáció

A diagnosztikai fázist (megállapodás szerint 4-6 alkalom) követően szülőkonzultáció következik, ahol a titoktartás betartása mellett visszajelzést adok a gyermekkel kapcsolatos tapasztalatokról, illetve a szülőkkel közösen megállapodunk az esetleges további teendőkben. Az egyéni sajátosságokat figyelembe véve többféle javaslat lehetséges: például rendszeres pszichológiai foglalkozás a gyermek számára, nevelési tanácsadás a szülőknek, családterápia vagy rendeződött probléma esetén a kapcsolat lezárása.

 

2. Egyéni pszichológiai tanácsadás felnőtteknek (online és személyesen)

Telefonos bejelentkezést követően kerül sor az első alkalomra. Az első beszélgetések alkalmával sort kerítünk a jelen élethelyzet és a felmerülő problémák átbeszélésére, majd megállapodunk a tanácsadás céljában, megbeszéljük a tanácsadás kereteit. Az egyéni pszichológiai tanácsadás témái lehetnek életvezetési nehézségek, önértékelési gondok, párkapcsolati, munkahelyi, továbbtanulási kérdések, várandósággal, meddőséggel, meddőségi kezelésekkel kapcsolatos problémák.  

 

3. Pár- és családkonzultáció

A pár-, illetve családkonzultáció során az üléseken a család vagy a pár minden tagja részt vesz a folyamatban a közösen meghatározott cél elérése érdekében. A közös munkával áthidalhatóak az elakadások, helyreállítható a család harmonikus működése. Kolléganőmmel páros vezetés mellett várjuk a hozzánk fordulókat. Az ülések 90 percesek 2 heti rendszerességgel. Az alkalmak között házi feladatok segítségével támogatjuk a család által kitűzött változás elérését.